BUZLU PLEKSİ NEDİR ?

Buzlu Pleksi Nedir?

Pleksi, cama alternatif olan ancak camdan 10 kat daha fazla dayanıklılığa sahip olan ürünlerin başında gelmektedir. Pleksinin kullanıldığı yerleri belirleyen şeylerin başında çeşitleri gelmektedir. Kalite ve dayanıklılık açısından benzer özellikler gösteriyor olsa da buzlu pleksi iç mekanın görülmesinin istenmediği yerlerde geçerliliği vardır. 

Buzlu pleksi adından da anlaşılacağı gibi bulanık bir görüntüye sahiptir. Görüntünün bulanık olmasının en önemli nedenleri arasında ışığın geçirilmesi ancak görüntünün dışarıya ya da içeriye yansıtılmamasını sağlamasıdır. Buzlu pleksi rakı rengi şeklinde de tanımlanmaktadır.

Pleksi levhalar  imal edilirken çeşitlere önem verilir, bu anlamda en inceden en kalına doğru üretim gerçekleştirilir. Genel olarak ise en çok talep edilen ürün çeşidi 2,8 mm ve daha üzerinde olandır. 

Buzlu pleksi levhaları popüler yapan özelliklerinin başında dekoratif olarak istenilen görüntünün verilmesini sağlamaktır. Kapı ve pencere gibi alanlara buzlu pleksi uygulaması yapılabilir. Bu alanlarda cama nazaran daha dayanıklı olması ve daha uygun fiyatlı olması güvenlik ve tasarrufu ön plana çıkarmıştır.

Buzlu pleksi dekorasyonda aydınlatma sisteminde de kullanılabilir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz incelik ise aydınlatma sisteminde kullanılmasını sağlayacaktır. Sonuç olarak toparlayacak olursak bu tip ürünlerin en önemli özelliği sağlam olmasıdır. Cam’dan çok daha dayanıklı olması ürünün istenildiği yerde kullanılmasına da imkan sağlamış olacaktır. 

Buzlu Pleksi Levha Fiyatları

Pleksi fiyatları cama göre daha uygundur, ancak net bir fiyat alabilmek içinde öncelikli olarak doğru boyutların ve ürünün seçilmesi gerekir. İstenilen ürün ve ölçüler hakkında net bilgi verilmesi halinde en uygun çözümlerinde geliştirilmesi sağlanmış olacaktır.

Buzlu pleksi fiyatları hakkında doğru bilgiyi almak için sitemizdeki iletişim numaralarımızdan bizimle temasa geçebilirsiniz.

Buzlu Pleksi Nerelerde Kullanılır?

Buzlu pleksi dekorasyon anlamında aklınıza gelebilecek her yerde ve her üründe kullanılabilmektedir.  Özellikle mağaza camlarında bu ürünün kullanılıyor olmasının avantajına baktığımızda bir kez montajı yapıldıktan sonra çok uzun süre boyunca hasar görmeden dayanacaktır.

Buzlu pleksi farklı renklerde üretilebilir, doğru seçim ise nerede kullanılmak istendiğine göre değişiklik gösterir.

Sitemiz üzerinden buzlu pleksi modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?