ŞEFFAF PLEKSİ LEVHA

Şeffaf Pleksi Levha Nedir?

Pleksi genel olarak sağlamlığı ve cama alternatif olması açısından tercih edilen bir üründür. Kimyasal bileşenlerden oluşmuş olan bu malzeme akrilik olarak da bilinir. Ürün cama alternatif olsa da camdan çok daha fazla dayanıklı olma özelliğine sahiptir.

Pleksiler renkli ve renksiz olarak üretilebilir. Şeffaf pleksiler ise dekorasyonda kullanılan çok önemli ürünlerin başında gelmektedir. Ürünün dekorasyonda kullanılmasının ana nedeni yapısıdır. Kolayca işlenilebilirken yüksek ısıyla birlikte istenilen şeklin ve tasarımın verilmesi sağlanabilir. Endüstriyel açıdan kullanımında hiçbir sorun olmayan bu malzeme netlik ve şeffaflık özelliğinden dolayı camla benzerlik gösterir.

Şeffaf pleksilerin kullanım alanlarının başında pencere ve mağaza ön camları vardır. Seralar ve gözetim aynaları gibi alanlarda da kullanılan bu ürün, yüksek gerilme mukavemetinden kaynaklı olarak her yerde kolayca kullanılabilir. Ürünün levha olması kullanılan boyutunda büyük olmasını sağlayacaktır.

Pleksi Performans Özellikleri

Pleksiyi camdan daha kaliteli bir ürün yapan en önemli özelliği cama göre 10 kat daha güçlü olmasıdır. Bunun için ürünü iç ve dış mekânda istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Şeffaf yapıya sahip olmasının verdiği en önemli avantaj da ön yüzünden bakıldığında arkasının görülebilmesidir. Az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi büyük mağazaların ön camlarında bu malzemenin kullanılıyor olması zarar verici sonuçlar ortaya çıkarmayacaktır.

Bazı ürünlerinde yine şeffaf bir paketleme sistemine sahip olması gerekir. Az önce belirttiğimiz gibi camın yerine kullanıldığı için isteğe bağlı olarak hediyelik kutu tasarımında da kullanılabilmektedir.

Pleksi performans bakımından camla kıyaslanır, ancak camdan çok daha fazla dayanıklılık ve sağlamlığa sahip olduğundan dolayı kolayca tercih edilebilir.

Şeffaf pleksinin bakıldığında arka tarafı gösterebiliyor olması ürünün ince olduğu anlamına gelmeyecektir. İnce gibi görünüşün altında çok sağlam bir özellik yatar, bunun içinde kullanım sahası iç ve dış olarak belirlenmiştir.

Şeffaf Pleksi İşlenmesi

Şeffaf pleksilerin işlenmesi oldukça kolaydır. Yüksek ısıda istenilen şekil verilebildiğinden dolayı ısıtılıp tasarımda kullanılabilir. 

Firmamız şeffaf pleksi üretimi ve satışı konusunda size profesyonel destek sağlayacaktır. Şeffaf ve istediğiniz renkteki ürünlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?