RENKLİ PLEKSİ NEDİR ?

Renkli Pleksi Nedir?

Pleksi her renk üretilebilen bir malzemedir. Renkli olmasından dolayı özellikle dekorasyonda ve reklam panolarının yapımında kullanılır. Aydınlatma ürünleri, hediyelik eşyaların yapımı gibi pek çok kullanım alanı vardır. 

Renkli pleksiler diğer pleksilere göre daha fazla tercih edilir. Renkli pleksilerin dekorasyonda pek çok malzemeyle uyum sağlayabilmesi ve birlikte kullanımı mümkündür. Vidalama veya yapıştırma olarak kullanılabilir. Renkli pleksiler yapısından dolayı ışığı çok fazla geçirirler, ışığın daha az geçirgen olması içinde renklendirmenin daha yoğun yapılması gerekir. Tam ışık geçirgenliğinin engellenmesi için hem renkli hem de buzlu model uygulanabilir.

Renkli pleksilerde diğer pleksi çeşitleri gibi darbelere karşı dayanıklı olma özelliği vardır. Bunun için iç ve dış mekan dekorasyonunda tek başına ya da diğer ürünlerle birlikte kullanılabilir.

Pleksilerin dayanıklılık oranı yüksektir, ürün ya da levha halindeyken çok yüksek yerden düştüğünde kırılma ya da çatlama olmaz.

Pleksiler yüksek sıcaklıklarda yumuşar ve istenilen tasarımın verilmesi sağlanır. Isıtılarak şekil verilmek istenmiyorsa bu durumda lazer kesim makinelerinde şekil verilebilir.

Pleksilerin kullanım alanı çok geniştir özellikle dekorasyon ve inşaat sektöründe yoğun olarak kullanılabilir. Şık projelerin oluşturulmasını sağlayan pleksiler kırılmaz özelliklerdedir.

Renkli Pleksi Kullanım Alanları Nelerdir?

Renkli pleksilerin kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

  • İnşaat sektöründe dekoratif olarak kullanılabilir,
  • Ticari mekanların dekorasyonunda kullanılabilir.
  • Hediyelik eşyaların üretiminde kullanılabilir.
  • Kırılmaz özelliğe sahip olmasından dolayı mutfak eşyası olarak kullanılabilir.
  • Masa ve sandalye üretiminde kullanılır.
  • Gemi ve yat gibi ulaşım araçlarının dekorasyonunda kullanılabilir.
  • Aydınlatma ürünlerinin yapımında kullanılabilir.
  • Merdivenlerde renkli pervaz yapımında kullanılabilir.
  • Renkli tabelaların hazırlanmasında kullanılabilir.

Lazer Kesim Renkli Pleksi

Pleksi renkli olarak imal edilirken levhalar istenilen şekilde kesilebilir. Kesme işlemi lazer makineleri kullanılarak yapılabilir. Herhangi bir model tayin edilerek lazer makinesine verilecek komutla birlikte istenilen boyut, özellik ve tasarım lazer makineleriyle elde edilebilir.

Renkli pleksiler ekonomiktir, uygulanacak alanların sayısının çok fazla olması aynı zamanda bu levhaların kullanımını bir fırsat olarak ortaya çıkarmıştır.

Hafif, kolay taşınabilen ve montajı yapılabilen bir üründür.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?